رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦ ساعت:١١:٤٩ شماره خبر:٥٣٦٣١٤
     

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به دنبال تفکیک بین خادمین از خائنین است


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: این طرح به دنبال آن است که خائن از خادم در میان مسئولان از هم تفکیک شود و اگر مسئولی مالی را به نامشروع کسب کرده این دارایی به بیت‌المال بازگردد.

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و لزوم اجرای این طرح گفت: در اصل 49 قانون اساسی آمده اموال و سرمایه‌های نامشروعی که مسئولین و درست‌اندرکاران تحصیل کرده‌اند باید به بیت‌المال بازگردد که متاسفانه این اصل قانون اساسی مورد غفلت واقع شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این اصل در قانون اساسی مغفول مانده و بر اثر مغفول ماندن آن تعدادی از مسئولین در سمت‌های مختلف بعد از پیروزی انقلاب که به بیت‌المال دسترسی داشتند دست‌اندازی‌هایی را به بیت‌المال داشته و از رانت‌هایی برخوردار شده بودند که این موارد باید مورد بررسی قرار گیرد و تکلیف خادم و خائن مشخص شود.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: نباید اینگونه باشد که تعدادی از افراد در مسئولیت‌های مختلف اموالی را به نامشروع کسب کنند و به آرمان‌های انقلاب ضرب بزنند و موجب ترویج بی‌اعتمادی در میان مردم شوند و مردم را نسبت به نظام و انقلاب بدبین کنند.

سعیدی خاطرنشان کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با این هدف توسط تعدادی از نمایندگان تهیه و تدوین شده که کسانی که دلسوزانه برای این کشور و نظام خدمتی انجام داده‌اند از کسانی که خیانت کرده‌اند جدا باشند و برای خادمین اجری قائل شویم و کسانی که اموالی را به نامشروع از این راه کسب کرده‌اند این اموال به بیت‌المال بازگردد. 

وی در پایان گفت: از مهمترین خواسته‌های مقام معظم رهبری و مردم ایجاد عدالت در کشور است و این طرح در واقع گامی در جهت تحقق این خواسته رهبری و مردم است و اموال نامشروع مسئولان را به بیت‌المال بازگرداند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج