رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧ ساعت:١٢:٣١ شماره خبر:٥٣٧٦٤٦
     

قاضی‌زاده هاشمی: رسانه‌ها همه بیمارند و بیماری را پخش می‌کنند؛ استثنا قائل نیستم


وزیر بهداشت با بیان اینکه در زمینه سلامت روان در کشور بی توجهیم، گفت: رسانه‌ها همه بیمارند و استثنا قائل نیستم و بیماری را پخش می‌کنند.

به گزارش طبیب پرس  خبرگزاری دانشجو، قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در همایش سفیران سلامت خطاب به سفیران سلامت اظهار داشت: شما نوجوانان در معرض آسیب‌ها هستید البته نسبت به دوران گذشته فرزندسالاری شده است؛ در زمان ما از ماهواره و تلویزیون خبری نبود و رادیو هم کم بود چه برسد به فضای مجازی، اما اکنون زندگی سخت شده و گرفتاری‌ها بیشتر شده است.

وی با اشاره به زندگی آپارتمان نشینی، گفت: تحرک کمتر شده و تغذیه متنوع‌تر شده است و انسان‌ها در معرض آسیب جسمی هستند؛ باید خیلی مراقبت کنید که سبک زندگی جهانی ملت‌ها را گرفتار می‌کند و انسان‌ها را به کام بیماری‌های مختلف می‌کشاند.
قاضی زاده هاشمی خطاب به دانش آموزان ادامه داد: حواس تان به مصرف روغن و کره و چربی باشد که سکته قلبی و مغزی را در پیش دارد و بیشتر از خودتان حواستان به مادرتان باشد.

وی افزود: سه برابر بیشتر نمک استفاده می‌کنیم که باعث فشار خون می‌شود پس در مصرف روغن و نمک و شکر رعایت کنید و روزی ۲۰دقیقه باید ورزش کنید.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مهمترین اتفاق که در وزارت آموزش و پرورش باید روی دهد توجه به سبک زندگی است، گفت: از اینکه آموزش و پرورش ازمون‌ها را در مقطع ابتدایی برداشت، ممنونیم.

وی با بیان اینکه در زمینه سلامت روان در کشور بی توجهیم، گفت: رسانه‌ها همه بیمارند و استثنا قائل نیستم و بیماری را پخش می‌کنند. چرا آمار طلاق بالاست، چون رسانه، خانه و مدرسه درست عمل نمی‌کنند.
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج