رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨ ساعت:٠٧:٥٢ شماره خبر:٥٥٤٩٩٤
     

برزیل نخستین شکست ایران را رقم زد


تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب برزیل شد.

تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست از هفته دوم لیگ ملت‌های 2019 در توکیو به مصاف برزیل رفت و با نتیجه 3 بر 2 از این تیم شکست خورد.

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع‌کننده ایران در بازی مقابل بهترین تیم 20 سال اخیر جهان بودند. از همان ابتدای بازی مشخص بود که تاکتیک توصیه شده کولاکوویچ برای این بازی، سرویس‌های قدرتمند و انتحاری است. بازیکنان ایران از این تاکتیک نتیجه لازم را گرفتند و با درخشش امیر غفور 25 بر 23 برنده شدند.

پخش ست دوم به خاطر آگهی تلویزیونی از امتیاز یک - یک شروع شد. برزیل در این ست یواندری لئال کوبایی و مائوریسیو سوزا را به ترکیب اصلی خود اضافه کرد و از همان ابتدا با قدرت بیشتر و تغییر روش بازی، جریان مسابقه را در دست گرفت. نتیجه ست دوم 16 بر 25 به سود برزیل رقم خورد. 

در ست سوم بازی، سعید معروف، بیشتر از بازیکنان سرعتی خود استفاده کرد و ترجیح داد مدافعان حریف را با سرعت، غافلگیر کند. او از برنامه جدید تیم نتیجه لازم را گرفت و ایران در این ست هم 25 بر 21 برزیل بزرگ را شکست داد.

انگیزه بازیکنان ایران در ست چهارم کمی بیشتر از قدرت تیم ملی برزیل بود. بازی در طول ست با برتری تیم ملی ایران پیش می‌رفت، ولی این تیم با نتیجه 33 بر 31 به سود برزیل خاتمه یافت. تک دفاع موسوی در امتیاز 21 مقابل لئال از لحظات زیبای این بازی بود. یواندری لئال، تأثیرگذارترین مهره برزیل در این بازی بود و عملکرد این تیم بعد از حضور او در زمین کاملاً تغییر کرد.

در ست پنجم، بازیکنان دریافت‌کننده ایران، تمرکز لازم را برای بازی نداشتند و همین موضوع سبب شد تا اختلاف امتیاز از همان ابتدا زیاد شود. نتیجه این ست 15 بر 10 به سود برزیل رقم خورد تا این تیم برنده بازی شود. این نخستین شکست ایران در لیگ ملت‌های 2019 بود.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود در این چهارچوب از ساعت 10:40 فردا (شنبه) به مصاف آرژانتین می‌رود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج