رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٨ ساعت:١٠:٤٦ شماره خبر:٥٥٦٣٠٢
     

شهرداری تبریز سهمیه تیم فوتبال خود را می فروشد


شهرداری تبریز در اقدامی تامل‌برانگیز امروز یکشنبه با صدور فراخوانی اعلام کرد، سهمیه تیم فوتبال خود در لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور را می فروشد.

این اقدام شهرداری در راستای مصوبات شورای اسلامی شهر تبریز صورت می‌گیرد که بر اساس آن هرگونه فعالیت حرفه ای مدیریت شهری در حوزه ورزش ممنوع اعلام شده است، اما این تصمیم شورا با مخالفت شدید شهروندان تبریزی و ورزش دوستان آذربایجانی مواجه شده است.

این اقدام شهرداری تبریز در حالی صورت می‌گیرد که در رشته ها و رده های مختلف باشگاهی کشور، شهرداری های ایران تیم داری کرده و صاحب عناوین متعددی می شوند.

در فراخوان شهرداری برای فروش امتیاز تیم فوتبال، آمده است: شهرداری تبریز در راستای سیاست‌های ابلاغی و به منظور توسعه ورزش همگانی، سهمیه لیگ یکی تیم فوتبال بزرگسالان خود را با شرایط اعلامی از سوی هیات فوتبال استان و به شرط حفظ سهمیه در داخل استان واگذار می‌کند.

این فراخوان ادامه می دهد: متقاضیان می‌توانند پیشنهادات خود را حداکثر تا پایان هفته جاری به دفتر معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تبریز واقع در خیابان آزادی، چهارراه ابوریحان، شهرداری مرکز، طبقه پنجم ارسال کنند.

به گزارش ایرنا، باشگاه شهرداری تبریز در دهه ۱۳۶۰ با تلاش های خستگی ناپذیر تعدادی از پیشکسوتان ورزش استان پایه ریزی شد و علاوه بر فوتبال، این باشگاه در رشته هایی همچون والیبال، بسکتبال، هندبال، دوچرخه سواری، شطرنج، دو و میدانی، ورزش های رزمی، فوتسال، شنا و ورزش های سه گانه در رده های مختلف سنی و دو قسمت بانوان و آقایان تیمداری کرده است.

حضور چندین دوره تیم فوتبال شهرداری در لیگ برتر، قهرمانی تیم بسکتبال در لیگ برتر، کسب مقام سومی والیبال و چندین عناوین ملی و بین المللی از سوی ورزشکاران دوچرخه سواری و رزمی در کارنامه زرین شهرداری در ورزش قهرمانی است.

کارشناسان ورزش بارها هشدار داده اند که اقدام شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز در واگذاری تیم های تحت پوشش خود، ضمن ایجاد نارضایتی در بین مردم، موجبات به وجود آمدن ناهنجاری های فرهنگی، اجتماعی در سطح شهر خواهد شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج