رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨ ساعت:٠٩:٥٧ شماره خبر:٥٥٨٣٨٢
     

از اعلام مبالغ وام‌های دانشجویی سال جدید تا آخرین وضعیت خروج از کشور دانشجویان در پیاده روی اربعین


هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود.

هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.

 

موکب‌های دانشگاه پیام نور در سه پایانه مرزی برای زائران برپا می‌شود

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور در مرز و مناطق اهواز، کرمانشاه و ایلام موکب دایر کرده و میزبان زائران امام حسین علیه السلام است.

حجت الاسلام نبوی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور ، پیرامون برنامه‌های نهاد رهبری این دانشگاه در سال تحصیلی جدید گفت: ازدواج دانشجویی امسال نیز طبق روال سال قبل برای دانشجویان و حتی برای کارمندان سازمان مرکزی نیز در دانشگاه پیام نور اجرا خواهد شد.

نبوی ادامه داد: امسال هم به مانند سال‌های قبل بعد از محرم و صفر و پس از آمدن ابلاغیه آن ثبت نام ازدواج دانشجویی آغاز خواهد شد و تاکنون برنامه تغییری با سال قبل نداشته است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور ادامه داد: علاوه بر ازدواج دانشجویی نهاد رهبری دانشگاه پیام نور برنامه‌های مختلفی از جمله برنامه دانش افزایی برای اساتید را دارد که در هر ترم یک یا دو جلسه برنامه دانش افزایی اساتید را داریم طی این برنامه پنج موضوع بندی انجام شده است من جمله اندیشه سیاسی، اخلاق حرفه ای، تمدن اسلامی، تعلیم و تربیت و فلسفه علم که این‌ها هر کدام موضوعات زیر مجموعه دارند.

وی افزود: مکان برگزاری این دوره‌ها معمولا یا در مشهد مقدس است یا در شهر تهران خواهد بود و استان‌های دیگر نیز معمولا هر کدام در شهر خود این دوره را برگزار می‌کنند. این دوره دانش افزایی در طول سال در همه استان‌ها به طور معمول یک یا دو بار برگزار می‌شود.


نظارت بر حمل و نقل در دانشگاه علوم تحقیقات در اولویت معاونت فرهنگی


سعید رشیدی معاون فرهنگی و دانشجویی این واحد دانشگاهی گفت: ستاد استقبال از نو دانشجویان جهت تکریم دانشجویان ورودی جدید و خانواده‌های گرامی ایشان تشکیل می‌شود. در این ستاد معاونت‌های آموزشی و تحصیلات تکمیلی، پژوهشی و فناوری، توسعه و مدیریت منابع، اداره کل حراست، اداره‌کل روابط عمومی و کلیه دانشکده‌های واحد علوم و تحقیقات همکاری دارند.

به گفته معاون فرهنگی، آئین معارفه نو دانشجویان نیز مطابق با سنوات گذشته در دو سطح واحد و دانشکده‌ها به منظور آشنایی دانشجویان با مسئوولان دانشگاه و دانشکده‌ها و قوانین آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و نیز قوانین عمومی دانشگاه در مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.


زمان خروج از کشور دانشجویان برای پیاده روی اربعین از ۷ مهر آغاز می‌شود


سازمان نظام وظیفه در نامه‌ای به ستاد اربعین دانشجویی با موضوع نحوه خروج از کشور مشمولان در ایام اربعین حسینی آغاز ثبت خروج کشور را اعلام کرد.

بر اساس اعلام سازمان وظیفه ناجا زمان ثبت درخواست از ۷ مهر تا ۳ آبان خواهد بود.
 
از اعلام مبالغ وام‌های دانشجویی سال جدید تا آخرین وضعیت خروج از کشور دانشجویان در پیاده روی اربعین


یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان کمبود اعتبار در بخش تغذیه دانشجویی داریم


مجتبی صدیقی در میزگرد تخصصی «بررسی مسائل جاری آموزش عالی در آغاز سال تحصیلی» که در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برگزار شد، اعلام کرد: شیوه‌نامه انضباطی جدید دانشجویی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و در آن بر رعایت بیشتر حقوق دانشجویان تاکید شده است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه‌ها اظهار داشت: در بخش تغذیه اگر فقط فرض کنیم ۵۰ درصد دانشجویان روزانه از غذای دانشگاه استفاده کنند که در برخی از دانشگاه‌ها این آمار به ۸۰-۷۰ درصد می‌رسد؛ باید ۱۲۶ میلیون پرس غذا در ناهار و شام توزیع شود که ۱،۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که از سازمان برنامه و بودجه تقاضا کرده‌ایم کسری بودجه تغذیه دانشجویی را پرداخت کنند.

وی با تاکید بر توسعه رستوران‌های مکمل به جهت تنوع غذایی و رضایتمندی دانشجویان دانشگاه‌ها افزود: امسال یک افزایش حداقلی متوسط حدود ۳۰۰ تومان در هر پرس غذای دانشجویی صورت گرفته که تاثیر جدی در رفع کسری اعتبار ندارد. در این‌گونه موارد بهتر است که مسئولان دانشگاهی با شورای صنفی دانشگاه ارتباط بیشتری برقرار کنند و آنان را کاملاً شفاف در جریان امور قرار دهند.
 
از اعلام مبالغ وام‌های دانشجویی سال جدید تا آخرین وضعیت خروج از کشور دانشجویان در پیاده روی اربعین


تاخیری در پرداخت وام دکتری نداریم


ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه وزارت علوم  با اشاره به عدم تاخیر در پرداخت وام دکتری گفت: تاکنون تاخیری در پرداخت وام‌ها نداشتیم و اگر موردی بوده نقص پرونده است.

وی افزود: تاکنون قدم به قدم پرداخت‌های بانک توسعه تعاون را پیگیری کردیم هماهنگی‌های لازم با این بانک صورت گرفته، اما تعدادی از پرونده‌ها به دلیل نقص پرونده هنوز وام‌های آن‌ها پرداخت نشده است.

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم گفت: اعتبار به اندازه کافی هم در صندوق رفاه هم بانک توسعه تعاون برای پرداخت وام دکتری وجود دارد و اگر دانشجویی نتوانسته این وام را دریافت کند باید به صندوق رفاه مراجعه کند که تاخیر آن بررسی و رفع خواهد شد.


تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان برای پیاده‌روی اربعین


سجادی، معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص پرداخت وام عتبات دانشجویی ویژه پیاده روی اربعین گفت: بخشنامه صندوق رفاه برای پرداخت وام عتبات دانشجویی که در بازه زمانی پیاده روی اربعین است به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: ثبت نام این وام‌ها از ۶ شهریور آغاز شد و تا پایان شهریور نیز سامانه باز است و دانشجویان می‌توانند علاوه بر ثبت درخواست جدید مستندات خود را برای دریافت این وام ارائه دهند.

سجادی اضافه کرد: تعدادی از کسانی که تاکنون درخواست این وام را ثبت کردند هنوز مدارک و مستندات شان که شامل تاییدیه ستاد عمره و عتبات یا تصویر گذرنامه است را ارائه نکردند کسانی که می‌خواهند به پیاده روی اربعین بروند تا پایان شهریور مهلت دارند تا برای این وام ثبت نام کنند.


جشنواره قرآنی وزارت علوم از ۱۰ مهر آغاز می‌شود


رشید جعفرپور، رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برگزاری مرحله کشوری سی‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن دانشجویان وزارت علوم، گفت: این مسابقات طی روزهای دهم و یازدهم شهریورماه با حضور بیش از ۴۵۰ شرکت‌کننده به میزبانی استان قم برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد دلایل برگزار نشدن این جشنواره در تاریخ از پیش اعلام شده، افزود: قرار بود این جشنواره اواسط شهریورماه برگزار شود، اما به دلیل اینکه این اعتقاد وجود داشت که برای فرهنگ‌سازی و اثرگذاری بیشتر، جشنواره در فضای دانشگاهی و در ایام تحصیل برگزار شود، لذا تصمیم گرفته شد تا این مسابقات اوایل مهرماه و همزمان با آغاز سال تحصیلی باشد.
 


رؤسای ۳ دانشگاه علوم پزشکی انتخاب شدند


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این خبر گفت: در جلسه ۳۳ کمیته تعیین رؤسای دانشگاه‌ها که روز یکشنبه ۲۴ شهریور ماه جاری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد؛ رؤسای ۳ دانشگاه علوم پزشکی انتخاب شدند.

عاملی ادامه داد: بر اساس رأی اعضای کمیته، حسین کریم به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، ارسلان سالاری به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و محمدرضا نیکبخت به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان انتخاب شدند.
 


زمان‌بندی ثبت نام و مبالغ انواع وام‌های دانشجویی اعلام شد


 صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در بخشنامه‌ای زمان بندی ثبت نام و مبالغ انواع وام‌های دانشجویی را ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، در این بخشنامه آمده است: به منظور تسهیل در فرآیند پرداخت وام به ویژه دانشجویان کم بضاعت دانشگاه‌ها در بازه زمانی تعیین شده لیست درخواست را باید ارائه دهند.
 
از اعلام مبالغ وام‌های دانشجویی سال جدید تا آخرین وضعیت خروج از کشور دانشجویان در پیاده روی اربعین
 

شهریه دوره شبانه دانشگاه علامه اعلام شد


شهریه نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دانشجویان دوره‌های شبانه و پردیس خودگردان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اعلام شد.

بر همین اساس شهریه ثابت مقطع کارشناسی در دوره شبانه برای ورودی‌های ۹۸ در گروه علوم انسانی ۳ میلیون و ۳۳۵ میلیون ریال و سایر گروه‌ها ۵ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال است.

شهریه ثابت نیز در مقطع ارشد برای دانشجویان دوره شبانه در گروه علوم انسانی ۷ میلیون و ۸۱۰ میلیون ریال و برای سایر گروه‌ها ۹ میلیون و ۲۴۰ میلیون ریال است.
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج