رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦ ساعت:٠٨:٣٣ شماره خبر:٥٣٣٤٧٤
     
رئیس دانشگاه تبریز در مراسم گرامیداشت نهم دی؛

مصادره حماسه 9 دی به نام گروهی خاص ظلم است


پورمحمدی گفت: در نهم دی ماه 88 همه مردم آمدند و این ظلم است که این روز را برای یک گروه خاص مصادره کنیم و یک گروه را مقابل این روز بدانیم.

محمدرضا پورمحمدی در مراسم گرامیداشت نهم دی ماه که صبح امروز در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می‌‌شد، اظهار داشت: امروز برای گرامیداشت روز حماسه حضور میلیونی مردم در لحظه‌های مورد نیاز انقلاب اینجا جمع شده ایم که رهبری آن حماسه را قله فراموش نشدنی انقلاب خواندند و امروز مشهدالشهدای دانشگاه‌‌ها یعنی دانشگاه تبریز میزبان این حضور با شکوه است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری این روز را روز میثاق با انقلاب و بصیرت نامیدند؛ زیرا مردم در گرد و غبار آن روزها حق را از باطل تشخیص دادند و توانستند ایام سخت را با سلامت پشت سر بگذارند.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به خودآگاهی با تکیه بر فطرت، زمان آگاهی متکی با آینده نگری و جامعه آگاهی مردم در نهم دی ماه تصریح کرد: از این حماسه سه درس را می‌توان آموخت درس اول برخورداری جمهوری اسلامی ایران از رهبری مقتدر است که با بصیرت توانست خنثی کننده توطئه‌های دشمنان باشد و درس عبرت اول قدرت مدیریت بحران ایشان بود که توانستند ما را از این مشکل جدی پیس آمده عبور دهند.

وی افزود: باید قدر رهبری را بدانیم و مطابق سخنان اخیر ایشان نیز هم‌اکنون مردم بایستی جلوی عده ای که زمانی قدرت را در دست داشتند و امروز نقش اپوزیسیون را ایفا می‌کنند بایستند.

پورمحمدی با بیان اینکه امنیت حاصل امروزی ناشی از قدرت رهبری و حمایت توده مردم از نظام است تاکید داشت: درس دوم این بود که بهترین راهبرد امنیت سازی، راهبرد مردم محوری است که در کنار رهبری این توده مردم بودند که توطئه‌ها را خنثی کردند و باید قدر مردم شریف و نجیب کشورمان را بدانیم.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: درس سوم این است که فراموش نکنیم که در نهم دی ماه 88 همه مردم  آمدند و این ظلم است که این روز را برای یک گروه خاص مصادره کنیم و یک گروه را مقابل این روز بدانیم در این روز همه گروه‌ها به به صحنه آمدند و حماسه آفریدند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج