رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:شنبه ١٨ فروردين ١٣٩٧ ساعت:١٠:٣٢ شماره خبر:٥٣٦٩٩٤
     

آل‌هاشم: خرید کالای ایرانی‌ افتخار ملی است


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: خرید کالای ایرانی افتخار ملی بوده و در ایجاد فرصت‌های شغلی نقشی اساسی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم عصر امروز در دیدار با جمعی از صنعتگران و کارآفرینان آذربایجان شرقی با بیان اینکه جهاد اقتصادی، همّت مضاعف و کار مضاعف، حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل به‌معنای واقعی استقلال اقتصادی کشور را به‌همراه دارد، اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی فراگیرترین و مردمی‌ترین نامگذاری سال است و هرکس در هر جایگاهی موظف است به تقویت تولید ملی کمک کند.

وی افزود: خرید کالای ایرانی و حمایت از آن زمانی محقق می‌شود که تولیدکنندگان بر اساس نیاز مشتری کالایی باکیفیت و رقابت‌پذیر تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه راهبردهای توسعه اقتصادی کشور چندین سال است که از سوی رهبر انقلاب تعیین و تبیین می‌شود، خاطرنشان کرد: راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی با بهره‌گیری از پتانسیل بسیج عمومی مردم در عرصه شکوفایی اقتصاد ملی است.

آل‌هاشم با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی حمایت ملی از کالای ملی گفت: مصرف‌کنندگان نقش‌آفرین اصلی عرصه تولید کشور هستند، زیرا با خرید و حمایت از کالاهای ایرانی، ضمن کمک به رونق صنعت و تولید کشور، اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید داخلی و مبارزه با کالای قاچاق را محقق می‌سازند.

وی در ادامه ابراز کرد: البته چنانچه تولید داخلی از نظر کیفیت قابل رقابت با نوع خارجی آن باشد، خود به خود فرهنگ استفاده از تولید داخلی در کشور نهادینه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه خودباوری امری تأثیرگذار در زمینه حمایت از کالای ایرانی است، اظهار داشت: باید برخی نگاه‌های نادرست نسبت به کالای ایرانی را از ذهن‌ها پاک کنیم و مصرف کالاهای ساخت داخلی را در اولویت و آن را مقدم بر کالاهای خارجی بی‌کیفیت  قرار دهیم.

آل‌هاشم در ادامه گفت: خرید کالای ایرانی؛ افتخار ملی است و در ایجاد فرصت‌های شغلی نقشی اساسی دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پایان تصریح کرد: با حمایت از کالاها و تولیدات داخلی علاوه بر حمایت از اشتغال، از خروج ارز برای خرید کالاهای خارجی جلوگیری می‌شود و برای تحقق این مهم باید به رویکرد اقتصاد مقاومتی، سیاست خرید و تأمین کالا از تولید کنندگان داخلی با جدیت از سوی مردم و مسئولان اجرایی شود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج