رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:شنبه ١٦ دی ١٣٩٦ ساعت:٠٩:٠٠ شماره خبر:٥٣٣٧٨٨
     

کیان در سخنان قبل از خطبه: هرسه قوه صلاح ندیدند مشکل فیش‌های نجومی و قاچاق کالا را حل کنند!


دنیاطلبی مسئولان ریشه اصلی انحراف از آرمان‌ها است نماینده بسیج دانشجویی گفت: کسی با سازندگی و ساختن دنیای مردم مخالف نیست موضوع دگرخواهی به جای خودخواهی است. مشکل، فیش‌های نجومی و قاچاق کالاست که هر سه قوه صلاح ندیدند آن را حل کنند.

علی کیان نماینده بسیج دانشجویی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به آشوب‌های اخیر و پاسخی که ملت در ۱۳ دی به آن‌ها دادند، با طرح سوالاتی، اظهار داشت: عدالت مدنظر انقلاب اسلامی چه شد و کی قرار است به آن برسیم. تأمین دنیا و آخرت مردم کی محقق می‌شود و استقلال کامل اقتصادی و فرهنگی چه زمانی به سرانجام می‌رسد.

وی افزود: روش‌های مدیریتی در بدنه نظام اسلامی کی قرار است اصلاح شود، آیا دین مبین بن بست دارد یا مشکل در حوزه و دانشگاه ماست، آیا در برابر فشار‌های اقتصادی فقط مردم باید متضرر شوند و آن‌ها را تحمل کنند، آیا راه حلی برای برون رفتن از مشکلات وجود ندارد، مردم گله‌مند هستند و هرگاه خواستند صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند با سوءاستفاده‌های دشمن مواجه شدند، ولی آیا مسئولان نباید حرف مردم را بشنوند؟

نماینده بسیج دانشجویی با اشاره به برخی مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند، تصریح کرد: آن خانمی که پسر تحصیل‌کرده در خانه دارد و یا آن کارگر ساده‌ای که ماه‌هاست حقوق نگرفته و یا آن خانواده متوسطی که پس از ۳۰ سال تنها یک خانه قسطی و یک ماشین دارد، زمانی که برخی تازه به دوران رسیده‌ها و جوان‌های این آقا و آن آقا را می‌بیند که چگونه مانور تجمل می‌دهند، چه حال پیدا می‌کند؟ آن خانواده‌ای که تمام سرمایه خود را در موسسه‌ای می‌گذارد و براثر ساختار غلط کشور با فاجعه از بین رفتن آن مواجه می‌شود چه باید بکند؟

کیان ادامه داد: خداوند به برکت قیام حضرت امام (ره) و فداکاری شهدا پایه‌های تشکیل عدالت اجتماعی را به ما هدیه داد. اما ما چرا آن را حفظ نکردیم؟ در ابتدای انقلاب عده‌ای در مقابل امام و اصل انقلاب ایستادند که با رشادت شهدای ترور و مردم در مقابل آنان زمینه باروری انقلاب اسلامی فراهم شد.

وی با بیان اینکه برای دانشجویان نسل دوم انقلاب قضایای ابتدای انقلاب روشن است، خاطرنشان کرد: ما به دنبال دلیل تأخیر رسیدن به آرمان‌های انقلاب هستیم و معتقدیم علاوه بر دشمنی دشمنان و جنگ تحمیلی و نبرد فرهنگی و اقتصادی مشکلی در داخل کشور و بین خود ما وجود دارد که اول خواص و سپس مردم باید آن را حل کنند.

نماینده بسیج دانشجویی عنوان کرد: دانشجوی نسل دومی اینگونه می‌فهمد که عده‌ای از همراهی امام خسته شده‌اند و برخی به دنیا طلبی و برخی دیگر به تخلف از آرمان‌های امام روی آوردند. آن‌ها خسته بودند، ولی مردم را خسته می‌خواندند درحالی که مردم خسته نبوده و تنها گله‌مند هستند.

کیان اضافه کرد: وقتی فرزندان مردم در جبهه‌های دفاع مقدس می‌جنگیدند آن‌ها فرزندانشان را به خارج می‌فرستادند البته کوره داغ جنگ و روحیه حضرت امام اجازه بروز وظهور به خواست‌های آن‌ها نداد.

وی گفت: در همین زمان بود که صلاح ندانستن‌های برخی در مقابل منویات امام شروع شد. همه می‌دانند بیت الغزل حرف امام راحل مبارزه با آمریکاست. اما در همان ایام مشاور امنیت ملی آمریکا به تهران می‌آید و ورود افراد غرب زده به دستگاه‌های کشور شروع می‌شود.

نماینده بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: موضوع قهر نخست وزیر آن زمان و حصرش در این زمان را همه شنیده‌اند البته موضوع قهر را همه مربوط به کسی می‌دانند که زمانی معتقد بود به نزدیکی خیمه معاویه رسیده، اما امروز مخالف خوان شده و مثل گذشته که برخی در مقابل شاهان فاسد تحصن می‌کردند متحصن می‌شود و منتقد است. ما به او می‌گوییم مواظب باشد که جزو تأخیرکنندگان در آرمان امام نباشد.

کیان با اشاره به وقایع پیش آمده در موضوع پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران عنوان کرد: ما در این موضوع از بهتری منصرف و به یک بهتر قناعت کردیم و این هم کار سست عنصر‌ها بود. آیا نمی‌شود انقلاب را ظرف ۱۰ سال به تمام قله‌های آن رساند و مردم کمتر به سختی بیفتند؟ بهت و گریه آن پیر بزرگ در موضوع قطعنامه هنوز فراموش نشده و از این قبیل مانند قائم مقامی آن آقا و زدن اولین ناو آمریکایی در خلیج فارس زیاد است.

وی با اشاره به رهنمود‌های حضرت امام درباره ساده زیستی به مسئولان گفت: وقتی امام می‌گوید کاخ نشینی باعث فاجعه می‌شود آقایان صلاح نمی‌دیدند حرف امام را گوش دهند و معلوم است نتیجه این کار چه می‌شود. مردم هم به واسطه اینکه این افراد یار و نزدیکان امام بوده‌اند، رفتار آن‌ها را الگو قرار می‌دهند که البته در اینجا ما هم مقصر هستیم و در چنین مقاطعی بصیرت معنا پیدا می‌کند.

نماینده بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: وقتی دنیا طلبی شروع می‌شود بین اصلاح طلب و اصولگرا توافقی پنهانی پیش می‌آید که برای مسئولان مانند سم است. البته همه مسئولان اینگونه نیستند و مسئولان زحمت کش هم تعدادشان کم نیست.

کیان افزود: کسی با سازندگی و ساختن دنیای مردم مخالف نیست موضوع دگرخواهی به جای خودخواهی است. مشکل فیش‌های نجومی و قاچاق کالاست که هر سه قوه صلاح ندیدند آن را حل کنند و امروز نیازمند نظارت‌های چند لایه است. مشکل ژن خوب و آیکیوی بالاست. مشکل سلبریتی‌هایی هستند که مواضعشان مانند غربی‌هاست و می‌خواهند مردم را به دنبال خود بکشند.

وی گفت: همه این مشکلات و انحرافات از جایی شروع می‌شود که حرص و دنیا طلبی به میان می‌آید. آن آقایی که برای تفریح به همان جایی می‌رفت که شاه می‌رفت و یا آن آقایی که کاخ سعدآباد را دفتر کارش کرده بود باعث شدند مسابقه دنیاطلبی شروع شود. ما از این‌ها نمی‌گذریم و آن آقایی که به کاخ شاه می‌رفت عاقبت در همان کاخ از دنیا رفت. البته ایشان زحمت زیادی کشیدند، ولی دوری از اشرافیگری شرط لازم است.

نماینده بسیج دانشجویی با بیان اینکه ترویج برج سازی در شهر‌ها و به راه انداختن مسابقه تجمل بین مردم اثر تحریم‌ها را دوبرابر کرد، گفت: آن‌هایی که لباس مقدس سپاه را با کت و شلوار عوض کردند و از امت حزب الله دور شدند بی‌تأثیر در این روند نبودند که خیلی از آن‌ها از این راه برگشتند. انقلاب اسلامی روندی رو به جلو و بالنده دارد و به همین خاطر است که قلدر‌ها دست از سر ما برنمی‌دارند و شاهد پیروزی‌های داخلی و منطقه‌ای هستیم.

کیان با بیان اینکه خوی اشرافیگری در مسئولان باعث فاصله گرفتن آن‌ها از مردم می‌شود عنوان کرد: ما چگونه باید بند دوستی برخی آقایان با آمریکا و اروپا را جدا کنیم. برخی خواب آمریکا را می‌بینند که خدا بیدارشان کند. ملت ما چقدر باید زیربار مسائلی مانند قطعنامه ۵۹۸، توافقنامه سعدآباد و یا برجام هزینه و خسارت بدهد.

وی در پایان اظهار داشت: مسئولان نباید دوتابعیتی بوده و در ۱۰ شرکت عضو هیئت مدیره باشند و باید مانند مردم زندگی کنند. اگر نمی‌خواهند بروند دنبال کار خصوصی خودشان، جناح فرهنگی و مومن مصمم است که این رویه غلط را اصلاح کند و ملت با کسی شوخی ندارد. اما هم اکنون وقت وحدت و کمک به مسئولان است که البته وحدت حول محول، ولی جامعه معنا پیدا می‌کند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج