رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ ساعت:١٠:٢٤ شماره خبر:٥٤٠٦٠٦
     

امام خمینی قرآن را از مهجوریت نجات داد


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امام خمینی قرآن را از مهجوریت نجات داد و ثابت کرد که اگر انسان با قرآن باشد، بیمه شده و هیچ کس توان رویارویی با آن را ندارد که ما این موضوع را در دفاع مقدس و... تجربه کردیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در اختتامیه مسابقات قرآن استانی اوقاف آذربایجان شرقی که در تالار همایش‌های دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه قرآن باید در کل زندگی حاکم باشد اظهار داشت: باید در همه جا در ادارات، کوچه‌ها، محلات، مدارس، دانشگاه‌ها فرهنگ قرآن حاکم شود.

وی با بیان اینکه در قبال قرآن وظایفی داریم که باید به آن عمل کنیم، افزود: ترتیل، تفقه در آیات و عمل به قرآن وظیفه ما در قبال قرآن است در حالی که اگر قرآن را خوب بخوانیم و تدبیر کنیم ولی عمل نکنیم، فایده ای ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آیات قرآن، امید به وعده‌های راستین و درس گرفتن از تجربیات داستان‌های قرآنی و ترک نهی شده‌ها است گفت: حق تلاوت قرآن تنها حفظ آیات و آموزش و قرائت نیست، بلکه باید در قرآن تدبر کنیم تا منجر به عمل به آیات شود. 

وی با تاکید بر اینکه تدبر در قرآن از اهمیت بالایی برخوردار است اضافه کرد: کسانی که قرآن را مهجور کردند، در قیامت مورد شکایت خدا و پیامبرش هستند که باید با ترویج بیشتر فرهنگ تلاوت، تدبیر و عمل به قرآن، جامعه را قرآنی کنیم.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه قرآن، یادآور گذشته و آینده است و یادآور عوامل سقوط و عزت جوامع بشری است افزود: آیات الهی صحنه‌های قیامت و عظمت هستی را نشان داده و الگوهای زیادی را معرفی می‌کند. هم معجزه است و هم روان و متنوع و خبر دهنده از آینده بوده و بهترین داستان‌ها و شیوه دعوت را بیان کرده است.

وی دستورات قرآن را برآورده کننده نیازهای فردی و اجتماعی و نیازهای دنیوی و اخروی دانست و با تاکید بر اینکه این کتاب الهی متعلق به مردم زمان خاصی نیست تصریح کرد: سرچشمه قرآن رب العالمین، واسطه آن روح الامین، ظرف آن قلب پاک پیامبر، هدف آن بیداری مردم با زبانی فصیح بوده و بشارت آن در کتاب‌های پیشینیان است که باید درقبال قرآن به وظیفه خود عمل کنیم.

آل‌هاشم با بیان اینکه همه جای ایران باید فضای قرآن باشد گفت: امام خمینی قرآن را از مهجوریت نجات داد و ثابت کرد که اگر انسان با قرآن باشد، بیمه شده و هیچ‌کس توان رویارویی با آن را ندارد که ما این موضوع را در دفاع مقدس و... تجربه کردیم. ضمن اینکه موفقیت‌های امروز جوانان ما در کشور هم به واسطه فرهنگ قرآنی است.

وی جلسات تلاوت قرآن در حضور مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: رهبری به مسئولان کشور می‌خواهد بفهماند که به قرآن اهمیت دهند و فرمودند در کشور باید حداقل 10 میلیون حافظ قرآن باشد، لذا در استان هم کارهای خوبی انجام شده ولی انتظار داریم این فعالیت دو چندان شود تا سهم خود را از ده میلیون حافظ قرآن ادا کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: رسانه‌ها هم در مسیر ترویج فرهنگ قرآنی و عمل به قرآن یار و یاور فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی باشند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج