رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨ ساعت:٠٧:٥٣ شماره خبر:٥٥١٨١٠
     

هزینه سفره اکرام رضوی به سیلزدگان اختصاص یافت


معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: هزینه برپایی سفره اکرام رضوی و پذیرایی افطار از 390 هزار نفر در ماه مبارک رمضان امسال برای کمک به سیلزدگان اختصاص یافت.

سید خلیل منبتی عصر شنبه در نشست اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: امسال نیز مانند سالهای گذشته در سفره اکرام رضوی هر روز 100 هزار افطاری سبک بین زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی توزیع می شود.
وی اظهار داشت: آستان قدس رضوی از ابتدای جاری شدن سیل در استان های کشور نسبت به ارسال کمک و نیروهای جهادی اقدام کرده و در استان گلستان نیز 2 آشپزخانه و یک نانوایی سیار دایر نموده است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: براساس ابلاغ وزیر کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی این وزارتخانه خراسان رضوی به عنوان استان معین استان سیلزده گلستان انتخاب شده است.
حجتعلی شایانفر افزود: استاندار خراسان رضوی پس از تشکیل دو جلسه در استانداری و اعزام گروه پیشرو به استان گلستان، از مناطق سیلزده دیدن کرد و در پی آن جلسه ستاد مدیریت بحران در استان گلستان برگزار و مواردی به تصویب رسید.
وی اظهار داشت: استان خراسان رضوی اقداماتی نظیر ارسال 210 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین، پنج دستگاه بیل مکانیکی، پنج گروه بهداشتی، یک گروه از اداره بهزیستی، 40 نیروی خدماتی و آتش نشان، توزیع روزانه پنج هزار وعده غذای گرم با استقرار دو آشپزخانه، احداث پل متحرک، ارسال 90 متر لوله گاز، استقرار نانوایی سیار، اعزام 354 نیروی جهادی و استقرار دو ایستگاه صلواتی از سوی آستان قدس رضوی و شهرستان نیشابور در مناطق سیلزده گلستان انجام داده است.
وی گفت: تاکنون هزار و 400 تن کالا با 183 کامیون از خراسان رضوی به مناطق سیلزده کشور ارسال شده که از این میزان هزار و 23 تن مربوط به استان گلستان بوده است.
شایانفر با اشاره به سفر هفته گذشته استاندار خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی به صورت جداگانه به استان گلستان افزود: در راستای پیگیری آخرین وضعیت کمک رسانی به استان گلستان برای مرتبه دوم استاندار خراسان رضوی به همراه تولیت آستان قدس رضوی سه شنبه هفته جاری نیز به این استان سیلزده سفر خواهد کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: تشکلهای بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی و خانه صنعت استان نیز به یاری سیلزدگان شتافته و بخشی از ماشین آلات سبک و سنگین و بیل مکانیکی مورد نیاز را به استان گلستان ارسال کرده اند.
علی رسولیان افزود: همچنین تشکلهای بخش خصوصی در خراسان رضوی حدود 30 میلیارد ریال اقلامی نظیر مواد غذایی و کالاهای بهداشتی برای کمک به مناطق سیلزده گلستان فرستاده اند.
وی اظهار داشت: در نشستی که با رئیس سازمان صنعت و مدیران تشکلهای بخش خصوصی استان برگزار شد، تشکیل ستاد دائمی توسط بخش خصوصی برای حمایت از آسیب دیدگان ناشی از حوادث پیش بینی نشده در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: بعد از تشکیل این ستاد و همچنین شکل گیری جامعه یاوری از سوی تشکلهای بخش خصوصی استان، پنج میلیارد ریال کمک نقدی برای سیلزدگان جمع آوری شد.
رسولیان افزود: بخش خصوصی در خراسان رضوی آمادگی هرگونه کمک به سیلزدگان با همکاری شورای هماهنگی مدیریت بحران استان را دارد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
برگزیده‌ها